fbpx
 

Burun Estetiğinde, Kapalı Burun Ameliyatı ve Avantajları

Burun Estetiğinde, Kapalı Burun Ameliyatı ve Avantajları

Kapalı burun ameliyatı (kapalı rinoplasti) kesilerin burun deliklerinin alt kısmından değil de burun deliklerinin içerisinden yapılan ameliyat türüdür. Kapalı teknikte cerrahın görüş açısı daha azdır ancak son ileri tekniklerde mikro kameralar sayesinde içerideki durum kameralarla gözlenebilir. Avantaj olarak bakıldığında dışarıdan bakıldığında herhangi bir dikiş veya iz kalma ihtimali yoktur. Açık rinoplastiye göre iyileşme süresi de oldukça kısadır.

Burun estetiği yeniden şekillendirme konusunda teknolojinin yüksek olanaklarından faydalanılır.Hastanın 3D yüz maskesinin çıkarılabilmesi için 3D simülasyon cihazının sunduğu teknolojilerden faydalanılır. Hastanın öncesi ve sonrası hali bilgisayar ortamında hastaya gösterilir. Bu operasyon ile burnun dokusundaki yumuşak dokuları, damarları ve sinirleri bir zarara uğratmaksızın burnun yeniden şekillendirilmesi amaçlanır.

Son teknoloji kullanılarak yapılan burun estetiği ile yapılan ameliyatları hem süresi kısalıyor hem de burun kemiği kırılmadan burun yeniden şekillendiriliyor. Buna olanak sağlayan yöntem ise kullanılan ses dalgalarıdır. Ses dalgaları; burun kemiğinde yapılması gereken her işlemi, dokuların zarara uğramadan yapılmasına olanak tanıyor. Bu teknik herkes için uygulanabilir olup, herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.